Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw - Central Authentication System
Strona główna

Digital Culture

General data

Course ID: WH-KUZ-II-1-KulCyf
Erasmus code / ISCED: (unknown) / (unknown)
Course title: Digital Culture
Name in Polish: Kultura cyfrowa
Organizational unit: Faculty of Humanities
Course groups:
ECTS credit allocation (and other scores): (not available) Basic information on ECTS credits allocation principles:
  • the annual hourly workload of the student’s work required to achieve the expected learning outcomes for a given stage is 1500-1800h, corresponding to 60 ECTS;
  • the student’s weekly hourly workload is 45 h;
  • 1 ECTS point corresponds to 25-30 hours of student work needed to achieve the assumed learning outcomes;
  • weekly student workload necessary to achieve the assumed learning outcomes allows to obtain 1.5 ECTS;
  • work required to pass the course, which has been assigned 3 ECTS, constitutes 10% of the semester student load.

view allocation of credits
Language: (unknown)
(in Polish) Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się:

culture and religion studies

Subject level:

elementary

Learning outcome code/codes:

enter learning outcome code/codes

Preliminary Requirements:

(in Polish) nie dotyczy

Short description: (in Polish)

Celem zajęć jest refleksja nad komunikacyjnymi, edukacyjnymi oraz twórczymi aspektami uczestnictwa w Sieci połączona z praktycznym sprawdzeniem możliwości wybranych platform internetowych w tym zakresie. Omówione zostaną: style użytkowania internetu, jego społeczne wymiary, zjawiska z nim związane, możliwości, które oferuje, a także zagrożenia, które się z tym wiążą.

Full description: (in Polish)

Celem zajęć jest refleksja nad komunikacyjnymi, edukacyjnymi oraz twórczymi aspektami uczestnictwa w Sieci połączona z praktycznym sprawdzeniem możliwości wybranych platform internetowych w tym zakresie. Omówione zostaną: style użytkowania internetu, jego społeczne wymiary, zjawiska z nim związane, możliwości, które oferuje, a także zagrożenia, które się z tym wiążą. Partycypacja w wirtualnym świecie jest coraz ważniejszym elementem codzienności każdego z nas, dlatego należy poddać ją refleksyjnemu, krytycznemu oglądowi, by nie przegapić szans, które otwiera ona zarówno przed uczestnikami życia społeczno-kulturowego, jak i jego badaczami, a także uniknąć - a przynajmniej być świadomym - zagrożeń.

Efekty kształcenia i opis ECTS: (in Polish)

Po zakończeniu kursu student/ka:

- posiada podstawową wiedzę o modelach komunikacyjnych i stylach użytkowania cyfrowych przekazów (KU2_W03)

- rozumie mechanizmy funkcjonowania komunikacji masowej, zwłaszcza w konwergentnym modelu medialnym (KU2_W03, KU2_W07)

- rozumie wpływ przekazów medialnych na konstruowanie obrazu rzeczywistości społeczno-kulturowej (KU2_W07)

- potrafi twórczo wykorzystywać możliwości Sieci w ramach swoich aktywności zarówno prywatnych, jak i publicznych (KU2_U05);

- potrafi dokonać rzetelnej i krytycznej analizy przekazów medialnych i cyfrowych (KU2_U05);

- potrafi wykorzystać medium cyfrowe do zdobywania rzetelnych informacji z zakresu życia społeczno-kulturalnego (KU2_K02)

- potrafi odpowiedzialnie i świadomie uczestniczyć w cyfrowej rzeczywistości; zna dobre zasady interakcji i aktywności w obrębie Sieci, tzw. netykietę (KU2_K02).

OPIS ECTS:

- udział w zajęciach w formie e-learningu - 30h

- lektura tekstów - 15h

- konsultacje z wykładowcą za pośrednictwem aplikacji MS Teams - 10h

- prowadzenie obserwacji netnograficznej - 15h

- przygotowanie raportu z badania netnograficznego - 10h

Razem: 80 : 25 = 3 pkt. ECTS

Assessment methods and assessment criteria: (in Polish)

Podstawą oceny jest ocenianie ciągłe oraz poziom przygotowanych raportów badawczych z zakresu netnografii.

Na ocenę dst student/ka:

- posiada minimalną wiedzę o modelach komunikacyjnych i stylach użytkowania cyfrowych przekazów; ma problemy ze zrozumieniem mechanizmów komunikacji w konwergentnym modelu medialnym;

ma problemy ze zrozumieniem wpływu przekazów medialnych na konstruowanie obrazu rzeczywistości społeczno-kulturowej; potrafi twórczo wykorzystywać możliwości Sieci w stopniu minimalnym; z trudem dokonuje rzetelnej i krytycznej analizy przekazów medialnych i cyfrowych; rozumie specyfikę i ograniczenia wybranych platform i portali sieciowych w stopniu minimalnym; potrafi wykorzystać medium cyfrowe do zdobywania informacji z zakresu życia społeczno-kulturalnego, lecz problem sprawia mu/jej krytyczna ich ocena; potrafi odpowiedzialnie i świadomie uczestniczyć w cyfrowej rzeczywistości w stopniu minimalnym; zna dobre zasady interakcji i aktywności w obrębie Sieci, tzw. netykietę w stopniu minimalnym.

Na ocenę db student/ka:

- posiada średnią/wystarczającą wiedzę o modelach komunikacyjnych i stylach użytkowania cyfrowych przekazów; nie ma większych problemów ze zrozumieniem mechanizmów komunikacji w konwergentnym modelu medialnym; nie ma większych problemów ze zrozumieniem wpływu przekazów medialnych na konstruowanie obrazu rzeczywistości społeczno-kulturowej; potrafi twórczo wykorzystywać możliwości Sieci w stopniu średnim-wystarczającym; bez większych problemów dokonuje krytycznej analizy przekazów medialnych i cyfrowych; rozumie specyfikę i ograniczenia wybranych platform i portali sieciowych w stopniu średnim/wystarczającym; potrafi wykorzystać medium cyfrowe do zdobywania informacji z zakresu życia społeczno-kulturalnego, przy wystarczającej sprawności w ich ocenie; potrafi odpowiedzialnie i świadomie uczestniczyć w cyfrowej rzeczywistości w stopniu średnim/wystarczającym; zna dobre zasady interakcji i aktywności w obrębie Sieci, tzw. netykietę w stopniu średnim/wystarczającym.

Na ocenę bdb student/ka:

- bardzo dobrze przyswoił/a wiedzę o modelach komunikacyjnych i stylach użytkowania cyfrowych przekazów; zrozumienie mechanizmów komunikacji w konwergentnym modelu medialnym nie sprawia mu/jej problemów; doskonale rozumienie wpływ przekazów medialnych na konstruowanie obrazu rzeczywistości społeczno-kulturowej; potrafi twórczo i sprawnie wykorzystywać możliwości Sieci w ramach własnych aktywności; dokonuje wnikliwej krytycznej analizy przekazów medialnych i cyfrowych; doskonale rozumie specyfikę i ograniczenia wybranych platform i portali sieciowych; potrafi wykorzystać medium cyfrowe do zdobywania informacji z zakresu życia społeczno-kulturalnego i rzetelnie ocenić ich wiarygodność; potrafi odpowiedzialnie i świadomie uczestniczyć w cyfrowej rzeczywistości; doskonale zna dobre zasady interakcji i aktywności w obrębie Sieci, tzw. netykietę, i stara się ich przestrzegać.

This course is not currently offered.
Course descriptions are protected by copyright.
Copyright by Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw.
ul. Dewajtis 5,
01-815 Warszawa
tel: +48 22 561 88 00 https://uksw.edu.pl
contact accessibility statement mapa serwisu USOSweb 7.0.4.0-1 (2024-05-13)