Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw - Central Authentication System
Strona główna

Instrumental methods in analytical chemistry II

General data

Course ID: WM-CH-472
Erasmus code / ISCED: (unknown) / (unknown)
Course title: Instrumental methods in analytical chemistry II
Name in Polish: Instrumentalne metody analizy chemicznej II
Organizational unit: Faculty of Mathematics and Natural Sciences. School of Exact Sciences.
Course groups:
ECTS credit allocation (and other scores): 0 OR 5.00 OR 4.00 OR 3.00 (depends on study program) Basic information on ECTS credits allocation principles:
  • the annual hourly workload of the student’s work required to achieve the expected learning outcomes for a given stage is 1500-1800h, corresponding to 60 ECTS;
  • the student’s weekly hourly workload is 45 h;
  • 1 ECTS point corresponds to 25-30 hours of student work needed to achieve the assumed learning outcomes;
  • weekly student workload necessary to achieve the assumed learning outcomes allows to obtain 1.5 ECTS;
  • work required to pass the course, which has been assigned 3 ECTS, constitutes 10% of the semester student load.

view allocation of credits
Language: (unknown)
(in Polish) Dyscyplina naukowa, do której odnoszą się efekty uczenia się:

chemical sciences

Subject level:

intermediate

Full description:

Level: intermediate.

Lectures are mandatory. They are designed to familiarize students with the basics of the most important methods and techniques of instrumental analytical chemistry, as applied to solution and gas composition analysis under flow analytical conditions, so that in their future professional activity they would be able to solve the problems of determination of selected analytes in real samples and, especially, knowingly choose the appropriate analytical method and technique, and propose the most appropriate determination procedure.

Prerequisites.

Instrumental methods of chemical analysis I.

Bibliography:

1. Fundamental literature

1.1 D. A. Skoog, F. J. Holler, S. R. Crouch, "Principles of Instrumental Analysis", 7th edition, Cengage Learning, 2017.

1.4 D. C. Harris, 'Quantitative Chemical Analysis'. New York, NY: Serpens, 8th Ed., 2017.

1.5 H. H. Willard, L. L. Merritt, Jr., J. A. Dean and F. A. Settle, Jr., "Instrumental methods of analysis", Wadsworth Publishing Company, A Division of Wadsworth, Inc., Belmont, CA, 1988.

2. Supplementary literature

2.1 D. R. Barker, Capillary Electrophoresis, Wiley-Interscience, New York, 1995.

2.2 E. Heftman (ed.), “Chromatography, fundamentals and applications of chromatographic and electrophoretic methods”, Journal of Chromatography Library, Vols. 22A, 22B, Elsevier, 1983.

2.3 S. F. Y. Li, "Capillary electrophoresis - principles, practice, and applications, Journal of Chromatography Library, Vol. 23, Elsevier Scientific Publishers, Amsterdam, 1992.

2.4 P. D. Grossman, J. C. Colburn, eds., "Capillary electrophoresis - theory and practice”, Academic Press, Inc., San Diego, 1992.

2.5 B. Karlberg, G. E. Pacy, "Flow injection analysis. A practical guide" in series "Techniques and instrumentation in analytical chemistry", Vol. 10, Elsevier Scientific Publishers, Amsterdam, 1989.

Efekty kształcenia i opis ECTS:

ECTS description

1. Class attendance: 30 h.

2. Preparation for classes: 10 h.

3. Preparation for verification: 20 h.

4. Consultation with the instructor: 15 h.

----------------------------------------------------

Total: 80 h, i.e., 3 ECTS points.

Assessment methods and assessment criteria: (in Polish)

EK1. Egzamin pisemny.

Ocena 5. Weryfikacja wykazuje, że bez uchwytnych niedociągnięć opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej.

Ocena 4,5. Weryfikacja wykazuje, że niemal w pełni poprawnie opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 4. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3,5. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3. Weryfikacja wykazuje, że w większości przypadków testowych opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 2. Weryfikacja nie wykazuje, że opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej, ani że spełnia kryteria na wyższą ocenę.

EK2. Egzamin pisemny.

Ocena 5. Weryfikacja wykazuje, że bez uchwytnych niedociągnięć wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej.

Ocena 4,5. Weryfikacja wykazuje, że niemal w pełni poprawnie wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 4. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3,5. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3. Weryfikacja wykazuje, że w większości przypadków testowych wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 2. Weryfikacja nie wykazuje, że wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej, ani że spełnia kryteria na wyższą ocenę.

EK3. Egzamin pisemny.

Ocena 5. Weryfikacja wykazuje, że bez uchwytnych niedociągnięć proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach.

Ocena 4,5. Weryfikacja wykazuje, że niemal w pełni poprawnie proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 4. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3,5. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3. Weryfikacja wykazuje, że w większości przypadków testowych proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 2. Weryfikacja nie wykazuje, że proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach, ani że spełnia kryteria na wyższą ocenę.

EK4. Egzamin pisemny.

Ocena 5. Weryfikacja wykazuje, że bez uchwytnych niedociągnięć ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (np. w chromatografii: faza ruchoma, faza stacjonarna, typ detektora, itd.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej.

Ocena 4,5. Weryfikacja wykazuje, że niemal w pełni poprawnie ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (np. w chromatografii: faza ruchoma, faza stacjonarna, typ detektora, itd.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 4. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (np. w chromatografii: faza ruchoma, faza

stacjonarna, typ detektora, itd.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3,5. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (faza ruchoma, faza stacjonarna, typ detektora, itp.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3. Weryfikacja wykazuje, że w większości przypadków testowych ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (np. w chromatografii: faza ruchoma, faza

stacjonarna, typ detektora, itd.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 2. Weryfikacja nie wykazuje, że ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (np. w chromatografii: faza ruchoma, faza stacjonarna, typ detektora, itd.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej, ani że spełnia kryteria na wyższą ocenę.

EK5. Egzamin pisemny.

Ocena 5. Weryfikacja wykazuje, że bez uchwytnych niedociągnięć jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego.

Ocena 4,5. Weryfikacja wykazuje, że niemal w pełni poprawnie jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 4. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3,5. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 2. Weryfikacja nie wykazuje, że jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego, ani że spełnia kryteria na wyższą ocenę.

Egzamin pisemny obejmujący opracowanie 10 zagadnień problemowych.

Ocena końcowa x jest wyznaczana na podstawie wartości:

st(w)= 5, jeśli 4,5 < w; st(w)= 4,5, jeśli 4,25 < w ≤ 4,5; st(w)= 4, jeśli 3,75 < w ≤ 4,25; st(w)= 3,5, jeśli 3,25 < w ≤ 3,75; st(w)= 3, jeśli 2,75 < w ≤ 3,25; st(w)= 2, jeśli w ≤ 2,75

oraz na bazie podanej niżej reguły:

● x wyznacza się ze wzoru x=st(z), gdzie z jest średnią ważoną ocen z przeprowadzonych weryfikacji, w których wagi ocen z egzaminów wynoszą 2, a wagi ocen z innych form weryfikacji są równe 1.

Classes in period "Summer semester 2021/22" (past)

Time span: 2022-02-01 - 2022-06-30
Selected timetable range:
Navigate to timetable
Type of class:
Lectures, 30 hours more information
Coordinators: Włodzimierz Kutner
Group instructors: Włodzimierz Kutner
Course homepage: https://wmp.uksw.edu.pl/pl/node/86
Students list: (inaccessible to you)
Examination: examination
(in Polish) E-Learning:

(in Polish) E-Learning (pełny kurs) z podziałem na grupy

Type of subject:

obligatory

(in Polish) Grupa przedmiotów ogólnouczenianych:

(in Polish) nie dotyczy

Classes in period "Summer semester 2023/24" (in progress)

Time span: 2024-02-15 - 2024-06-30
Selected timetable range:
Navigate to timetable
Type of class:
Lectures, 30 hours more information
Coordinators: Renata Rybakiewicz-Sekita
Group instructors: Renata Rybakiewicz-Sekita
Students list: (inaccessible to you)
Examination: examination
(in Polish) E-Learning:

(in Polish) E-Learning

Type of subject:

obligatory

(in Polish) Grupa przedmiotów ogólnouczenianych:

(in Polish) nie dotyczy

Course descriptions are protected by copyright.
Copyright by Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw.
ul. Dewajtis 5,
01-815 Warszawa
tel: +48 22 561 88 00 https://uksw.edu.pl
contact accessibility statement mapa serwisu USOSweb 7.0.4.0-1 (2024-05-13)