Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Digital educational support

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: WNP-PE-DESWO
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Digital educational support
Jednostka: Wydział Nauk Pedagogicznych
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: angielski
Poziom przedmiotu:

podstawowy

Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się:

symbole efektów uczenia się dla kierunku Pedagogika:

NP2_W12, NP2_W14,

NP2_U03, NP2_U10,

NP2_K01

Skrócony opis:

Technologie cyfrowe są nierozerwalnie częścią dzisiejszego procesu uczenia się i nauczania. Komisja Europejska pracuje nad kilkoma inicjatywami politycznymi w celu modernizacji kształcenia i szkolenia, zapewnia finansowanie badań naukowych i innowacji w celu promowania technologii cyfrowych wykorzystywanych do uczenia się oraz mierzy postępy w zakresie cyfryzacji wczesnego uczenia się, szkół i uniwersytetów. Multidyscyplinarne działania w zakresie badań naukowych i innowacji pokazują, w jaki sposób koncepcja cyfrowa i metody wykorzystujące tablety, technologię 3D i elastyczne aranżacje przestrzeni kosmicznej mogą pomóc w pobudzaniu kreatywności, innowacji i ciekawości.

Pełny opis:

Technologie cyfrowe są nierozerwalnie częścią dzisiejszego procesu uczenia się i nauczania. Komisja Europejska pracuje nad kilkoma inicjatywami politycznymi w celu modernizacji kształcenia i szkolenia, zapewnia finansowanie badań naukowych i innowacji w celu promowania technologii cyfrowych wykorzystywanych do uczenia się oraz mierzy postępy w zakresie cyfryzacji wczesnego uczenia się, szkół i uniwersytetów. Multidyscyplinarne działania w zakresie badań naukowych i innowacji pokazują, w jaki sposób koncepcja cyfrowa i metody wykorzystujące tablety, technologię 3D i elastyczne aranżacje przestrzeni kosmicznej mogą pomóc w pobudzaniu kreatywności, innowacji i ciekawości. Nasz program nauczania określa kompleksowe podejście do lepszego efektywnego wykorzystania technologii cyfrowej w edukacji, poprawy uczenia się i nauczania, poprawy wyników edukacyjnych budujących umiejętności cyfrowe. Może wzbogacić uczenie się i nauczanie, przyczynić się do podniesienia poziomu osiągnięć i zlikwidować lukę w osiąganiu celów. Umiejętne wdrożenie technologii cyfrowej zapewni również naszym uczniom rozwój ogólnego i specjalistycznego umiejętności cyfrowych, które są tak ważne dla uczenia się, życia i pracy w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie. Program dostosowuje się również do podejścia do odporności cybernetycznej, uznając znaczenie zapewnienia młodym ludziom i szkołom korzystania z korzyści płynących z bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
ul. Dewajtis 5,
01-815 Warszawa
tel: +48 22 561 88 00 https://uksw.edu.pl
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)