Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw - Central Authentication System
Strona główna

Exegesis of the Old Testament

General data

Course ID: WT-DTE-SET1
Erasmus code / ISCED: 08.2 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (unknown)
Course title: Exegesis of the Old Testament
Name in Polish: Egzegeza Starego Testamentu
Organizational unit: Institute of General Theology
Course groups:
Course homepage: http://oazkn9r
ECTS credit allocation (and other scores): (not available) Basic information on ECTS credits allocation principles:
  • the annual hourly workload of the student’s work required to achieve the expected learning outcomes for a given stage is 1500-1800h, corresponding to 60 ECTS;
  • the student’s weekly hourly workload is 45 h;
  • 1 ECTS point corresponds to 25-30 hours of student work needed to achieve the assumed learning outcomes;
  • weekly student workload necessary to achieve the assumed learning outcomes allows to obtain 1.5 ECTS;
  • work required to pass the course, which has been assigned 3 ECTS, constitutes 10% of the semester student load.

view allocation of credits
Language: Polish
Subject level:

elementary

Learning outcome code/codes:

enter learning outcome code/codes

Full description: (in Polish)

Cel seminarium naukowego przeznaczonego dla studentów lat III - V stanowi wdrożenie w naukowe studium pierwszej części Biblii oraz pomoc w przygotowaniu pracy dyplomowej (magisterskiej lub magistersko-licencjackiej) z zakresu biblistyki ST lub dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. W ramach seminarium odbywają się również konsultacje z doktorantami. Przedmiotem wspólnej pracy są następujące zagadnienia: natura i problemy z zakresu krytyki tekstu biblijnego; najważniejsze zagadnienia krytyki literackiej; elementy krytyki redakcji; kulturowe, społeczne i religijne Sitz im Leben ST; egzegeza wewnątrzbiblijna; analiza porównawcza z tekstami pozabiblijnymi; orędzie teologiczne. Zajęcia mają charakter zindywidualizowany, ukierunkowany ku zainteresowaniom i potrzebom ich uczestników. Zaliczenie odbywa się w oparciu o stwierdzenie systematycznych postępów w pisaniu pracy dyplomowej.

Bibliography: (in Polish)

Literatura podstawowa:

Publikacje poświęcone problematyce, której dotyczy praca dyplomowa studenta oraz publikacje z zakresu metodologii (np. M. Chmielewski, Poradnik doktoranta Wydziału Teologii KUL, Lublin 2007).

Efekty kształcenia i opis ECTS: (in Polish)

Kod do MSTeams: oazkn9r

WIEDZA:

EK 1 (por. TMA_W01; H2A_W01) ma pogłębioną wiedzę o specyfice przedmiotowej i metodologicznej teologii, w szczególności w zakresie nauk biblijnych i teologii biblijnej (oraz ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego), którą jest w stanie rozwijać i twórczo stosować w działalności profesjonalnej.

EK 2 (por. TMA_W12; H2A_W05) student ma pogłębioną wiedzę o powiązaniach teologii z innymi dziedzinami nauki, a zwłaszcza z naukami humanistycznymi, społecznymi i prawnymi, pozwalającą na integrowanie perspektyw właściwych dla kilku dyscyplin naukowych.

UMIEJĘTNOŚCI:

EK 3 (por. TMA_U01; H2A_U01) student potrafi samodzielnie wyszukiwać, analizować, oceniać, selekcjonować i integrować informacje z zakresu nauk biblijnych, z wykorzystaniem różnych źródeł oraz formułować na tej podstawie krytyczne sądy.

EK 4 (por. TMA_U02; H2A_U02) posiada umiejętności badawcze w zakresie teologii, obejmujące zwłaszcza analizę tekstów biblijnych, potrafi zrobić syntezę różnych idei i poglądów, opracować i zaprezentować wyniki badań, pozwalające na oryginalne rozwiązywanie złożonych problemów.

KOMPETENCJE SPOŁECZNE:

EK 5 (por. TMA_K05; H2A_K01; H2A_K03; S2A_K06) student ma świadomość złożoności rzeczywistości i rozumie potrzebę interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywanych problemów.

Udział w seminarium: 30 godz.; przygotowanie pracy dyplomowej; w sumie 120 godz. (4 punkty ECTS).

Assessment methods and assessment criteria: (in Polish)

Warunkiem zaliczenia seminarium jest systematyczne uczestnictwo i osiągnięcie wszystkich założonych efektów kształcenia, zapoznanie się ze wskazaną literaturą oraz postępy w przygotowywaniu pracy dyplomowej.

Zaliczenie odbywa się na podstawie uznania frekwencji i akceptacji postępów w przygotowywaniu pracy dyplomowej (seminarium nie jest zaliczone z dwóch powodów: absencji i braku postępów w przygotowywaniu pracy dyplomowej).

This course is not currently offered.
Course descriptions are protected by copyright.
Copyright by Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw.
ul. Dewajtis 5,
01-815 Warszawa
tel: +48 22 561 88 00 https://uksw.edu.pl
contact accessibility statement mapa serwisu USOSweb 7.0.4.0-1 (2024-05-13)