Wiedza:
ocena 2 (ndst): weryfikacja wskazuje, że absolwent nie posiada podstawowej wiedzy z zakresu niezawodności, analiz ryzyka i oceny bezpieczeństwa systemów technicznych.
ocena 3 (dst): weryfikacja wskazuje, że absolwent posiada zaledwie podstawową wiedzę z zakresu niezawodności, analiz ryzyka i oceny bezpieczeństwa systemów technicznych.
ocena 3,5 (dst+): weryfikacja wskazuje, że absolwent posiada podstawową wiedzę na temat niezawodności, analiz ryzyka i oceny bezpieczeństwa systemów technicznych.
ocena 4 (db): weryfikacja wskazuje, że absolwent zna dobrze zagadnienia z zakresu niezawodności, analiz ryzyka i oceny bezpieczeństwa systemów technicznych, potrafi wykorzystać wiedzę do rozwiązywania problemów inżynierskich, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.
ocena 4,5 (db+): weryfikacja wskazuje, że absolwent zna niemal w pełni zagadnienia związane niezawodnością, analizą ryzyka i oceną bezpieczeństwa systemów technicznych, potrafi wykorzystać wiedzę do rozwiązywania problemów inżynierskich, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.
ocena 5 (bdb): weryfikacja wskazuje, że absolwent opanował wiedzę z zakresu niezawodności, analiz ryzyka i oceny bezpieczeństwa systemów technicznych w stopniu bardzo dobrym oraz rozszerzył swoją wiedzę o dalsze istotne zagadnienia związane z tymi zagadnieniami.
Umiejętności:
ocena 2 (ndst): weryfikacja wskazuje, że absolwent nie potrafi
wykorzystać metod i wskaźników do opisu ryzyka oraz niezawodności systemów technicznych, a także nie potrafi na podstawie przekazanej wiedzy i literatury fachowej dokonać oceny problemów inżynierskich w zakresie bezpieczeństwa systemów technicznych.
ocena 3 (dst): weryfikacja wskazuje, że absolwent w zaledwie podstawowym zakresie potrafi wykorzystać metody i wskaźniki do opisu ryzyka oraz niezawodności systemów technicznych, a także w niewielkim stopniu potrafi na podstawie przekazanej wiedzy i literatury fachowej dokonać oceny problemów inżynierskich w zakresie bezpieczeństwa systemów technicznych.
ocena 3,5 (dst+): weryfikacja wskazuje, że absolwent w podstawowym zakresie potrafi wykorzystać metody i wskaźniki do opisu ryzyka oraz niezawodności systemów technicznych, potrafi na podstawie przekazanej wiedzy i literatury fachowej dokonać oceny problemów inżynierskich w zakresie bezpieczeństwa systemów technicznych, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.
ocena 4 (db): weryfikacja wskazuje, że absolwent dobrze potrafi wykorzystać metody i wskaźniki do opisu ryzyka oraz niezawodności systemów technicznych, dobrze potrafi na podstawie przekazanej wiedzy i literatury fachowej dokonać oceny problemów inżynierskich w zakresie bezpieczeństwa systemów technicznych, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.
ocena 4,5 (db+): weryfikacja wskazuje, że absolwent niemal w pełni potrafi wykorzystać metody i wskaźniki do opisu ryzyka oraz niezawodności systemów technicznych, a także niemal w pełni potrafi na podstawie przekazanej wiedzy i literatury fachowej dokonać oceny problemów inżynierskich w zakresie bezpieczeństwa systemów technicznych, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.
ocena 5 (bdb): weryfikacja wskazuje, że absolwent bardzo dobrze potrafi wykorzystać metody i wskaźniki do opisu ryzyka oraz niezawodności systemów technicznych, a także bardzo dobrze potrafi na podstawie przekazanej wiedzy i literatury fachowej dokonać oceny problemów inżynierskich w zakresie bezpieczeństwa systemów technicznych.
Kompetencje:
ocena 2 (ndst): weryfikacja wskazuje, że absolwent nie potrafi dostrzec znaczenia wiedzy technicznej dla bezpieczeństwa systemów technicznych.
ocena 3 (dst): weryfikacja wskazuje, że absolwent bardzo słabo rozumie znaczenie wiedzy technicznej dla bezpieczeństwa systemów technicznych, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.
ocena 3,5 (dst+): weryfikacja wskazuje, że absolwent słabo rozumie znaczenie wiedzy technicznej dla bezpieczeństwa systemów technicznych, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.
ocena 4 (db): weryfikacja wskazuje, że absolwent dobrze zna znaczenie wiedzy technicznej dla bezpieczeństwa systemów technicznych, potrafi wytłumaczyć innym to znaczenie, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.
ocena 4,5 (db+): weryfikacja wskazuje, że absolwent niemal w pełni zna znaczenie wiedzy technicznej dla bezpieczeństwa systemów technicznych, potrafi wytłumaczyć innym to znaczenie, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.
ocena 5 (bdb): weryfikacja wskazuje, że absolwent bardzo dobrze zna znaczenie wiedzy technicznej dla bezpieczeństwa systemów technicznych, potrafi skutecznie rozstrzygać dylematy w tym zakresie.
Ocena końcowa z ćwiczeń jest obliczana na podstawie pozytywnej oceny uzyskanej z pisemnego kolokwium. Na kolokwium obowiązuje materiał przekazany podczas ćwiczeń. Dodatkowo student w grupie przygotowuje projekt (praktyczne). Projekt polega na prezentacji wyników oceny niezawodności operatora lub analizy ryzyka wybranego przez studenta systemu technicznego. Przy uzyskaniu pozytywnej oceny z kolokwium zaliczenie projektu podnosi tę ocenę o 0,5.
Zaliczenie projektu:
• Zrozumienie i poprawność prezentowanych treści – 40%
• Kompletność prezentacji – 40%
• Forma prezentacji – 20% .
Zaliczenie projektu uzyskuje się przy otrzymaniu powyżej 60%.
Punktacja ocena kolokwium:
59 i mniej - 2
60-69% - 3
70-79% - 3,5
80-87% - 4
88-93% - 4,5
94-100% - 5
|