Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Konsultacje filozoficzne – tutoring 1

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: WF-FI-212-KONBUG
Kod Erasmus / ISCED: 08.1 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0223) Filozofia i etyka Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Konsultacje filozoficzne – tutoring 1
Jednostka: Instytut Filozofii
Grupy:
Strona przedmiotu: https://teams.microsoft.com/l/team/19%3ae59a1d67eb72405380350a6282d2d9dc%40thread.tacv2/conversations?groupId=da35f8ed-343d-4207-8827-63ab1c5bb9c6&tenantId=12578430-c51b-4816-8163-c7281035b9b3
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Poziom przedmiotu:

podstawowy

Symbol/Symbole kierunkowe efektów uczenia się:

FI2_W09

FI2_W11

FI2_U05

FI2_U16

FI2_K06

Skrócony opis:

Zajęcia są szczególną sposobnością dla studentów do przedyskutowania swoich zainteresowań filozoficznych, toku studiów i perspektyw zawodowych. Ponadto mają umożliwić uczestnikom pełniejsze wniknięcie w wybrane i interesujące ich zagadnienie filozoficzne oraz ukierunkowanie własnych poszukiwań w tym zakresie.

Pełny opis:

Zajęcia są szczególną sposobnością dla studentów do przedyskutowania swoich zainteresowań filozoficznych, toku studiów i perspektyw zawodowych. Ponadto mają umożliwić uczestnikom pełniejsze wniknięcie w wybrane i interesujące ich zagadnienie filozoficzne oraz ukierunkowanie własnych poszukiwań w tym zakresie.

Literatura:

Charakter zajęć wyklucza możliwość preselekcji literatury. Konkretna lektura zostanie zaproponowana i ustalona w trakcie indywidualnych spotkań ze studentami.

Efekty kształcenia i opis ECTS:

ECTS [1 ECTS = 30(25) godz.]:

- udział w zajęciach (on-line Teams) i przygotowanie do zajęć: 0-5 godz.

- indywidualna praca studenta: 10-20 godz.

Suma godzin (średnio): 25 [25/30(25)=1]

Liczba ECTS: 1

Wiedza:

1. Student zna i rozumie główne kierunki w obrębie takich subdyscyplin filozoficznych, które są przedmiotem jego zainteresowania.

2. Student zna i rozumie podstawowe metody badawcze i strategie argumentacyjne, które są charakterystyczne dla tych subdyscyplin filozoficznych, które są przedmiotem jego zainteresowania.

Umiejętności:

1. student potrafi analizować argumenty filozoficzne w obrębie interesujących go dyscyplin.

2. Student potrafi dobierać strategie argumentacyjne, konstruować krytyczne argumenty i formułować adekwatne odpowiedzi na krytykę w obrębie interesujących go dyscyplin.

Kompetencje:

1. Student jest gotów do samodzielnego formułowania propozycji rozwiązania tych problemów, które są przedmiotem jego zainteresowania.

2. Student jest gotów do efektywnego organizowania własnej pracy i krytycznej oceny stopnia jej zaawansowania - w odniesieniu do obowiązków, jakie ma na danym etapie swoich studiów.

Metody i kryteria oceniania:

Zaliczenie zajęć odbywa się na podstawie oceny stopnia zaangażowania studenta w trakcie zajęć i w pracę indywidualną poza zajęciami, zgodnie z ustalonym w trakcie zajęć planem pracy.

Student otrzymuje od prowadzącego ocenę opisową (w formie pisemnej) wraz z wynikającym z niej końcowym stopniem.

Student może zgłosić prowadzącemu swoje uwagi do oceny opisowej, do których prowadzący ustosunkowuje się w ustnej rozmowie.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
ul. Dewajtis 5,
01-815 Warszawa
tel: +48 22 561 88 00 https://uksw.edu.pl
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.2.0-1 (2024-03-12)