Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw - Central Authentication System
Strona główna

Instrumental methods in analytical chemistry II [WM-CH-472] Summer semester 2019/20
Lectures, group no.1

Navigate to timetable selected group was highlighted
This page describes a class group. If you're looking for information on course see course homepage
Course: Instrumental methods in analytical chemistry II [WM-CH-472]
Class: Summer semester 2019/20 [2019/20_L] (past)
Lectures [WYK], group no.1 [other groups]
Time and location: This is only approximate timeframe information. If you want to be sure, contact the lecturer. Irregularities in schedules are more frequent in case of classes taking place less often (more than a week between each other).
every Tuesday, 15:00 - 16:30
room 1555
(in Polish) Kampus Wóycickiego Bud. 15 what is the address?
Nearest dates: Click on the date to see week schedule with class group meeting. All classes for this group have already took place - show all dates.
Date and locationLecturers
Number of students: 7
Places available: (unknown)
Lecturer: Włodzimierz Kutner
Web page: https://wmp.uksw.edu.pl/pl/node/86
Assessment methods and assessment criteria: (in Polish)

EK1. Egzamin pisemny.

Ocena 5. Weryfikacja wykazuje, że bez uchwytnych niedociągnięć opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej.

Ocena 4,5. Weryfikacja wykazuje, że niemal w pełni poprawnie opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 4. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3,5. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3. Weryfikacja wykazuje, że w większości przypadków testowych opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 2. Weryfikacja nie wykazuje, że opisuje i objaśnia zjawiska fizykochemiczne leżące u podstaw różnych metod analizy przepływowej, ani że spełnia kryteria na wyższą ocenę.

EK2. Egzamin pisemny.

Ocena 5. Weryfikacja wykazuje, że bez uchwytnych niedociągnięć wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej.

Ocena 4,5. Weryfikacja wykazuje, że niemal w pełni poprawnie wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 4. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3,5. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3. Weryfikacja wykazuje, że w większości przypadków testowych wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 2. Weryfikacja nie wykazuje, że wskazuje najbardziej charakterystyczne zastosowania poszczególnych metod analizy przepływowej, ani że spełnia kryteria na wyższą ocenę.

EK3. Egzamin pisemny.

Ocena 5. Weryfikacja wykazuje, że bez uchwytnych niedociągnięć proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach.

Ocena 4,5. Weryfikacja wykazuje, że niemal w pełni poprawnie proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 4. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3,5. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3. Weryfikacja wykazuje, że w większości przypadków testowych proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 2. Weryfikacja nie wykazuje, że proponuje najbardziej odpowiednie analityczne układy przepływowe do oznaczania wybranych analitów w mieszaninach gazów i roztworach, ani że spełnia kryteria na wyższą ocenę.

EK4. Egzamin pisemny.

Ocena 5. Weryfikacja wykazuje, że bez uchwytnych niedociągnięć ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (np. w chromatografii: faza ruchoma, faza stacjonarna, typ detektora, itd.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej.

Ocena 4,5. Weryfikacja wykazuje, że niemal w pełni poprawnie ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (np. w chromatografii: faza ruchoma, faza stacjonarna, typ detektora, itd.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 4. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (np. w chromatografii: faza ruchoma, faza

stacjonarna, typ detektora, itd.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3,5. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (faza ruchoma, faza stacjonarna, typ detektora, itp.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3. Weryfikacja wykazuje, że w większości przypadków testowych ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (np. w chromatografii: faza ruchoma, faza

stacjonarna, typ detektora, itd.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 2. Weryfikacja nie wykazuje, że ustala kryteria wyboru warunków oznaczeń (np. w chromatografii: faza ruchoma, faza stacjonarna, typ detektora, itd.) za pomocą danej analitycznej metody przepływowej, ani że spełnia kryteria na wyższą ocenę.

EK5. Egzamin pisemny.

Ocena 5. Weryfikacja wykazuje, że bez uchwytnych niedociągnięć jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego.

Ocena 4,5. Weryfikacja wykazuje, że niemal w pełni poprawnie jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 4. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3,5. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 3. Weryfikacja wykazuje, że w znacznym stopniu poprawnie lecz niekonsystentnie jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego, ale nie spełnia kryteriów na wyższą ocenę.

Ocena 2. Weryfikacja nie wykazuje, że jest zdolny do samodzielnego podejmowania decyzji odnośnie wyboru analitycznych metod przepływowych najbardziej odpowiednich do rozwiązania konkretnego problemu analitycznego, ani że spełnia kryteria na wyższą ocenę.

Egzamin pisemny obejmujący opracowanie 10 zagadnień problemowych.

Ocena końcowa x jest wyznaczana na podstawie wartości:

st(w)= 5, jeśli 4,5 < w; st(w)= 4,5, jeśli 4,25 < w ≤ 4,5; st(w)= 4, jeśli 3,75 < w ≤ 4,25; st(w)= 3,5, jeśli 3,25 < w ≤ 3,75; st(w)= 3, jeśli 2,75 < w ≤ 3,25; st(w)= 2, jeśli w ≤ 2,75

oraz na bazie podanej niżej reguły:

● x wyznacza się ze wzoru x=st(z), gdzie z jest średnią ważoną ocen z przeprowadzonych weryfikacji, w których wagi ocen z egzaminów wynoszą 2, a wagi ocen z innych form weryfikacji są równe 1.

Egzamin pisemny obejmuje opracowanie 10 zagadnień problemowych.

Dla ułatwienia oceniania, stosuje się następujące przybliżenie.

Maksymalna ocena z egzaminu: 100 punktów

Ocena 2 (niedostateczna): < 40 punktów

Ocena 3 (dostateczna): 40 ≤ wynik <50

Ocena 3,5 (dostateczna plus): 50 ≤ wynik < 60

Ocena 4 (dobra): 60 ≤ wynik <70

Ocena 4,5 (dobra plus): 7 0 ≤ wynik <80

Ocena 5 (bardzo dobra): 80 ≤ wynik ≤100

Course descriptions are protected by copyright.
Copyright by Cardinal Stefan Wyszynski University in Warsaw.
ul. Dewajtis 5,
01-815 Warszawa
tel: +48 22 561 88 00 https://uksw.edu.pl
contact accessibility statement mapa serwisu USOSweb 7.0.4.0-1 (2024-05-13)