Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium magisterskie [WH-F-FW-II-1-SmMgrL] Semestr letni 2021/22
Ćwiczenia, grupa nr 1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium magisterskie [WH-F-FW-II-1-SmMgrL]
Zajęcia: Semestr letni 2021/22 [2021/22_L] (zakończony)
Ćwiczenia [CW], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy wtorek, 18:30 - 20:00
sala 409
Kampus Dewajtis Nowy Gmach jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 8
Limit miejsc: 7
Zaliczenie: Zaliczenie
Prowadzący: Raoul Bruni
Literatura:

G. Alfano - P. Italia - E. Russo - F. Tomasi, "Profilo di letteratura italiana. Dalle origini a fine Ottocento", Milano, Mondadori, 2021.

A. Casadei - M. Santagata, "Manuale di letteratura italiana contemporanea", Roma-Bari, Laterza, 2007.

Fragmenty lektur analizowanych podczas zajęć zostaną dostarczone Studentom w formie elektronicznej.

Zakres tematów:

Modelowe teksty i pisarze literatury włoskiej od Leopardiego do współczesności.

Podczas seminarium zostaną przedstawione i omówione modelowe teksty i wielcy pisarze literatury włoskiej od Leopardiego do współczesności, ze szczególnym zwróceniem uwagi zarówno na aspekty stylistyczne analizowanych tekstów, jak i na ich kontekst historyczno-kulturowy.

Metody dydaktyczne i sposoby weryfikacji efektów kształcenia:

Metody ćwiczeniowe i dyskusyjne.

Sposòb weryfikacji efektòw uczenia się

- w odniesieniu do wiedzy: zebranie części odpowiedniej bibliografii do pracy magisterskiej, napisanie wskazanych przez prowadzącego elementów częściowych pracy magisterskiej.

- w odniesieniu do umiejętności: udział w dyskusjach prowadzonych podczas seminariów, wykonywanie bieżących zadań pisemnych, wskazanych przez prowadzącego w trakcie kursu.

- w odniesieniu do kompetencji społecznych: udział w prowadzonych podczas seminariów dyskusjach.

Metody i kryteria oceniania:

Na ocenę bardzo dobrą – zebranie części odpowiedniej bibliografii do pracy magisterskiej, napisanie wskazanych przez prowadzącego bardzo dobrej jakości elementów częściowych pracy magisterskiej, aktywny udział w dyskusjach prowadzonych podczas seminariów, wykonanie wszystkich bieżących zadań pisemnych, wskazanych przez prowadzącego w trakcie kursu.

Na ocenę dobrą – zebranie części odpowiedniej bibliografii do pracy magisterskiej, napisanie wskazanych przez prowadzącego dobrej jakości elementów częściowych pracy magisterskiej, udział w dyskusjach prowadzonych podczas seminariów, regularne wykonywanie bieżących zadań pisemnych, wskazanych przez prowadzącego w trakcie kursu.

Na ocenę dostateczną - zebranie części odpowiedniej bibliografii do pracy magisterskiej, w stopniu dostatecznym napisanie wskazanych przez prowadzącego elementów częściowych pracy magisterskiej, udział w dyskusjach prowadzonych podczas seminariów, wykonywanie bieżących zadań pisemnych, wskazanych przez prowadzącego w trakcie kursu.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
ul. Dewajtis 5,
01-815 Warszawa
tel: +48 22 561 88 00 https://uksw.edu.pl
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-5 (2025-02-26)