Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Praktyczna nauka języka włoskiego-wypowiedź pisemna [WH-F-FW-I-1-PNJW-W-L] Semestr letni 2022/23
Ćwiczenia, grupa nr 3

powiększ
plan zajęć przedmiotu
zaznaczono (na zielono) terminy
aktualnie wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Praktyczna nauka języka włoskiego-wypowiedź pisemna [WH-F-FW-I-1-PNJW-W-L]
Zajęcia: Semestr letni 2022/23 [2022/23_L] (w trakcie)
Ćwiczenia [CW], grupa nr 3 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy poniedziałek, 11:30 - 13:00
sala 215
Kampus Dewajtis Nowy Gmach jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
2023-06-05 11:30 : 13:00 sala 215
Kampus Dewajtis Nowy Gmach
2023-06-12 11:30 : 13:00 sala 215
Kampus Dewajtis Nowy Gmach
Część spotkań jest ukryta - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Liczba osób w grupie: 27
Limit miejsc: 26
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Roberto Peressin
Metody dydaktyczne i sposoby weryfikacji efektów kształcenia:

Stosowane metody dydaktyczne: m.in. giełda pomysłów, praca ze źródłem, ćwiczenia wspolne i indywidualne.

-W ciągu semestru student musi doręczyć od 3 do 4 zadań (w zależności od przebiegu kursu i na podstawie wskazań wykładowcy) domowych w formie papierowej lub elektronicznej, w tym ostatnim przypadku wysyłać należy na platformę Moodle;

-W ciągu semestru będą odbywać się od 3 do 6 kolokwiów, na podstawie których wyciągnięta będzie ocena przedmiotu. Warunkiem zaliczenia jest uzyskanie minimum 60% punktow łącznie ze wszystkich kolokwiów. Nie ma możliwości powtarzania kolokwiów.

UWAGA! Ocena wypracowań będzie polegała na poprawności językowej, czyli na opanowaniu m.in. następujących zagadnień gramatycznych: użycie rodzajników i zaimków dzierżawczych, zdanie warunkowe I typu, uzgodnienie (rzeczowników, przymiotników i czasowników), stopniowanie przymiotnika, czasowniki (presente, passato prossimo, imperfetto, futuro semplice, condizionale pres.), użycie wyrażeń "c'è / ci sono" VS "è /sono", użycie najważniejszych connettivi (łączników).

Metody i kryteria oceniania:

Kryteria oceniania:

Na ocenę 3 (dst.)

Na ocenę 4 (db)

Na ocenę 5 (bdb)

Na ocenę dostateczną student w stopniu bardzo podstawowym rozróżnia podstawowe typologie wiadomości oraz ich cechy stylistyczne i leksykalne (F1_W06). Z nielicznymi błędami potrafi przekazywać swoje poglądy z wykorzystaniem komunikacji pisemnej w języku włoskim (F1_U10). Student samodzielnie pracuje nad stałym pogłębianiem wiedzy i umiejętności posługiwania się różnymi stylami komunikacji pisemnej w języku włoskim (F1_K01).

Na ocenę dobrą (4) student sprawnie rozróżnia podstawowe typologie wiadomości/krótkich tekstów oraz ich cechy stylistyczne i leksykalne (F1_W06). Bez większych trudności potrafi przekazywać swoje poglądy z wykorzystaniem komunikacji pisemnej w języku włoskim (F1_U10). Student samodzielnie pracuje nad stałym pogłębianiem wiedzy i umiejętności posługiwania się różnymi stylami komunikacji pisemnej w języku włoskim (F1_K01).

Na ocenę bardzo dobrą (5) Student bezbłędnie rozróżnia podstawowe typologie wiadomości/krótkich tekstów oraz ich cechy stylistyczne i leksykalne (F1_W06). Bezbłędnie potrafi przekazywać swoje poglądy z wykorzystaniem komunikacji pisemnej w języku włoskim (F1_U10). Student samodzielnie pracuje nad stałym pogłębianiem wiedzy i umiejętności posługiwania się różnymi stylami komunikacji pisemnej w języku włoskim (F1_K01).

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
ul. Dewajtis 5,
01-815 Warszawa
tel: +48 22 561 88 00 https://uksw.edu.pl
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0-5 (2022-09-30)