Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
powiększ
zobacz plan zajęć

Szczegółowe informacje o rejestracji

Przedmiot: Ekologia kulturowa
chętnych: 3
Cykl dydaktyczny: Semestr zimowy 2022/23
Opisu przedmiotu, zasad zaliczania i innych informacji szukaj na stronie przedmiotu.

Aktualny stan oraz możliwe akcje

Aktualny tryb rejestracji: Rejestracja bezpośrednia do grup - odmiana z kolejką chętnych
Status rejestracji przedmiotu: Studenci mogą składać prośby o zarejestrowanie (mogą też je wycofywać i wyrejestrowywać się).
Rejestracja faworyzowana: TAK - studenci o wyższej ocenie w rankingu (WF-FI-WYDZ-21/22-REJ-OB) wypierają innych z kolejki.
Rejestracja dedykowana: NIE - studenci mają równe prawa, niezależnie od ich programów/etapów studiów.
Limit miejsc w grupach:
25
25 miejsc
Czy podpięcia wymagane podczas rejestracji: NIE - student rejestrując się na przedmiot nie musi określać, pod jaki program chce go podpiąć. Podpięcia może wykonać później korzystająć z modułu DLA STUDENTÓW.
Niezalogowany
Rejestracja bezpośrednia do grup charakteryzuje się tym, że student musi od razu zadeklarować się, do której grupy zajęciowej chce zostać zapisany (tzn. kiedy i z kim chce mieć zajęcia). Istnieją dwie odmiany rejestracji bezpośredniej do grup.
Jeśli liczba przedmiotów do wyboru została określona dla tej rejestracji, to suma przedmiotów, na które student jest już zapisany oraz tych, na które złożył prośbę o rejestrację nie może przekraczać zadeklarowanej liczby wyborów dla tej rejestracji**.
Odmiana z kolejką chętnych charakteryzuje się tym, że wyniki nie są znane od razu, lecz dopiero po zakończeniu tury. W trakcie trwania tury, studenci ustawiają się w kolejkę chętnych:
Głównym kryterium wpływającym na kolejność studentów w kolejce nie musi być czas spędzony w kolejce, często jest to np. średnia ich ocen (wtedy czas, jaki spędzili w kolejce, jest drugorzędny). Oznacza to, że student z mniejszą średnią ocen od Ciebie, nigdy nie będzie na wyższym miejscu w kolejce*. Jeśli jednak dwóch studentów ma taką samą średnią ocen, to pierwszy w kolejce będzie student, który wcześniej stanął w tej kolejce.
Jednym z możliwych efektów ubocznych mogących powstać podczas tego rodzaju rejestracji jest przeciążenie serwera. Komputer, mający obsłużyć dużą liczbę studentów jednocześnie (bo wszyscy chcą być pierwsi), może nie dawać rady. Widocznymi tego efektami może być bardzo powolne działanie systemu USOSweb lub wręcz kompletne jego wyłączenie.
* - istnieje pewien przypadek szczególny: niektóre grupy (zwane dedykowanymi) są przewidziane dla studentów określonych programów studiów; wtedy tacy studenci automatycznie wypychają z kolejki studentów innych programów.
** - system zlicza wszystkie przedmioty w ramach rejestracji, dla których student posiada uprawnienie zaliczania (statusy 'A' lub 'X') oraz te, na które złożył prośbę o rejestrację (status 'P').
Informacji o terminach i zasadach rejestracji szukaj także w dziale Aktualności, edytowanym przez Twoją uczelnię

Rejstracja na semestr zimowy 2022/23 - Centrum Ekologii i Ekofilozofii WF-OB-2022/23_Z pokaż przedmioty związane z tą rejestracją

w trakcie, ok. 2 godziny do zakończenia
2022-09-23 09:00 - 2022-09-26 23:59
Rejestracja bezpośrednia do grup - odmiana z kolejką chętnych [opis]
Tura pierwsza
25
Niezalogowany
...
rozpocznie się za ok. 1 dzień i 11 godz.
2022-09-28 09:00 - 2022-09-30 23:59
Rejestracja bezpośrednia do grup - odmiana "kto pierwszy" [opis]
Tura druga
Niezalogowany

Statystyki próśb

W skrócie
przyjętych: 0
+ 3 chętnych: 3
spodziewanych: brak limitu
odrzuconych: 0
Szczegóły
P - nierozpatrzonych próśb 3
A - zaakceptowanych próśb 0
Z - próśb odrzuconych 0
O - próśb odrzuconych permanentnie 0
U - wycofanych zaakceptowanych próśb 0
V - wycofanych próśb 0
X - osób zarejestrowanych w inny sposób 0